Doučovací kroužek angličtiny pomáhá Simoně v cestě za snem

Simona vyrůstala v Dětském domově a Základní škole Vizovice. I přes nelehké dětství studuje nyní zdravotnickou školu v Brně, kde bude příští rok maturovat. Zároveň pravidelně navštěvuje doučovací kroužek angličtiny, která ji velmi baví. Jejím snem je totiž podívat se do zahraničí.

Obtížné dětství spojené s alkoholovou závislostí rodičů přivedlo malou Simonu až do dětského domova. „Nejde nad tím jen tak mávnout rukou a jít dál. Tedy alespoň mně ne. Ale všechno je tak, jak má být. Vyrůstat v dětském domově podle mě není vůbec ostuda, mám se tady moc dobře,“ svěřuje se Simona.

Nyní studuje zdravotnickou školu a ráda by si pak podala přihlášku na univerzitu. „Mým snem je pomáhat druhým. Vím, že se mnoho lidi má špatně a že nemohu pomoci všem, i tak se o to chci alespoň pokusit,“ vysvětluje. A dodává, že právě díky pobytu v domově má možnost navštěvovat hodiny doučování angličtiny. Jejím dalším cílem je totiž podívat se do ciziny a také tam po nějakou dobu žít. Nejvíce ji láká Austrálie, Amerika a Německo. „Do domova za mnou jezdí paní učitelka Kamča, která mi velmi pomáhá s angličtinou. Jsem za to moc vděčná, protože vím, že to má nějaký smysl,“ říká Simona.

I když jí jazyk občas dělá problémy, snaží se na sobě stále pracovat a neustále se zlepšovat. „Skoro každý den si čtu knížku psanou v angličtině. Je skvělé, že mám možnost si literaturu půjčovat z knihovny,“ říká. „Nejvíc mě ale motivuje, když vidím, jakých pokroků jsem dosáhla,“ uzavírá Simona.

Doučovací kroužek angličtiny pro děti v Dětském domově a Základní škole ve Vizovicích je realizován od roku 2010 a finančně podporován Nadačním fondem Albert.Další články v této sekci +