Pracovníci klubu Pacifik podpořili dívku v problematice partnerských vztahů

Příběh pomoci: Nízkoprahový klub pro děti a mládež Pacifik

Sedmnáctiletá dívka, o které vám budeme vyprávět, žije s matkou, sourozencem a prarodiči. Vzpomínky na otce má spojené jen s fyzickým násilím, jinak si na něj nepamatuje. Rodinu občas navštěvuje strýc, který se potýká s hraním na automatech a se závislostí na drogách. Kvůli němu celé rodině nyní hrozí exekuce.

Dívka prožívala dlouhodobý vztah s přítelem, kterého soud umístil do výchovného ústavu pro problémy s návykovými látkami. Často se projevoval vulgárně a agresivně. Dívka docházela do klubu Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Pacifik. Pracovníci klubu tam s ní mnohokrát probírali, co je ve vztahu dobré, a co není, a proč setrvává s partnerem, i když jí vztah nevyhovuje. Dívka zastávala názor, že když s někým jednou chodí, nebude se přece rozcházet, protože ona chce dlouhodobý vztah. Myslela si, že musí všechno vydržet. Nepoužívala žádnou formu antikoncepce a v případě těhotenství by si prý dítě ponechala. (I ona má velmi mladou maminku.) Asi po roce se i díky rozhovorům v klubu rozhodla s dotyčným rozejít. Nechtěla už snášet jeho chování. Přes partnerovo vyhrožování a přemlouvání situaci dobře zvládla. Začala se věnovat sportu a uvědomila si, že se ještě necítí na to být matkou. Současně se pracovníci  klubu snaží dívce pomoci řešit bytovou situaci a poskytují užitečné rady a kontakty, aby byla schopna orientovat se v tématu exekucí.

Nadační fond Albert finančně podporuje Nízkoprahový klub pro děti a mládež Pacifik již od roku 2013. Finanční příspěvek je směřován na podporu volnočasových aktivit v klubu a na jeho pracovníky.

NZDM PacifikDalší články v této sekci +