Rozmarýnek se Sovičkou zachránili Lucii a jejích pět dcer

Příběh pomoci: Oblastní charita Most - nízkoprahový klub pro děti a mládež Sovička

Lucie má celkem pět dcer. Otec dětí si Lucie nevážil a všechny je týral psychicky i fyzicky. Rodina si prožila velmi krušné chvíle.

Matka se jednoho dne rozhodla a utekla i s dětmi. Velmi se bála. Změnila si dokonce mobilní číslo, protože nechtěla, aby měl její manžel o rodině jakékoli zprávy.

Oblastní charita Most – konkrétně služba Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Rozmarýnek a Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Sovička matku podpořily v době, kdy byla na dně, v době, kdy s dětmi opouštěla otce. Matka byla vystrašená, bála se i o svůj život. Pracovnice Rozmarýnku jí poskytly emoční podporu a pracovnice Sovičky přijaly nejmladší dcery do předškolního klubu. V době, kdy dcery navštěvovaly předškolní klub, pracovnice Rozmarýnku společně s matkou zařizovaly úřední záležitosti a také dosáhly toho, aby byla rodina umístěna do azylového domu. Matka si postupně našetřila peníze a nyní společně s dcerami žijí v pronajatém bytě. Nejstarší dcera pracuje v Anglii, další dvě dcery chodí do školy a dvě nejmladší navštěvují Sovičku.

Nadační fond Albert finančně podporuje chod Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Sovička již od roku 2010. Další články v této sekci +