Zdravá Pětka slaví úspěchy ve školách po celé republice

Vzdělávací projekt o zdravém životním stylu dětí Zdravá Pětka se v letošním školním roce rozjel za dětmi do škol v „novém kabátku“. Sluší mu nejen na míru šitá nová grafika s partičkou 5 kamarádů a nové webové stránky, ale i zbrusu nový vzdělávací program pro žáky 2. stupně základních škol. A novinkám v tomto unikátním projektu jistě neodzvonilo, soudě z rozhovoru s oběma manažerkami projektu –Evou Nepokojovou a Petrou Režnou z Nadačního fondu Albert.

Co přináší Zdravá Pětka v tomto školním roce nového?
PR:
 Především je to nový program pro žáky 2. stupně základních škol s názvem Párty se Zdravou Pětkou. Děti se zde naučí pod vedením lektora jak nachystat zdravou a barevnou párty a ještě se u toho pobavit. V pěti skupinkách připraví menu o 5 chodech ze studené kuchyně a naučí se tajemství správně připravené tabule.

EN: Jde o to, aby si děti vyzkoušely, že narozeninová párty se nemusí odbýt obligátními smaženými brambůrky, zmrzlinou a limonádou. A že mohou „zaperlit“ originálním a zdravým občerstvením, při jehož přípravě se zapojení fantazie meze nekladou.

A co již tradiční Škola Zdravé Pětky?
EN: 
Škola Zdravé Pětky, program pro mateřské školy a žáky 1. stupně základních škol samozřejmě pokračuje dál. Děti si hrají, soutěží, poznávají ovoce a zeleninu, připravují si zdravou svačinku a samozřejmě sbírají za splněné úkoly Pětky.

Jaká je prozatím odezva ze škol na váš nový program Párty se Zdravou Pětkou?
PR: 
Výborná. Jsme mile překvapeni, jak ochotně a spontánně se teenageři na 2. stupni do výuky zapojují. Někteří lektoři měli z této věkové kategorie obavy, ale nyní poznávají, že je to radost spolupracovat se staršími „parťáky“. Mile překvapují hlavně chlapci – nejen svými znalostmi z gastronomie, ale i šikovností a aktivním přístupem k samotnému vaření.

EN: Výborná zpětná vazba ze škol, ale i od samotných rodičů, je velkou motivací i pro lektory, kterým se samozřejmě líbí předávat tak populární projekt dál.

Kolik dětí Zdravou Pětku absolvuje?
EN:
 Zdravá Pětka letos opět láme rekordy. Od října do prosince jsme proškolili 30 tisíc dětí ve všech koutech republiky. Zdravá Pětka nemá v kontextu podobných programů konkurenci a je skutečně unikátní co do obsahu, kvality výuky, učebních pomůcek i úrovně interaktivity.

Připravuje Zdravá Pětka nějaké další novinky?
PR: 
Právě rozjíždíme celorepublikovou kuchařskou show pro děti z dětských domovů i běžných rodin, která by měla vyvrcholit na jaře. A nezůstane jen u vaření, chceme nechat projevit i dětské talenty v jiných oblastech. Také máme nové divadelní představení pro děti z mateřských škol s názvem Cesta za Vitamínovou vílou.

Na výukové programy Zdravé Pětky a další projekty Nadačního fondu Albert v oblasti zdravého životního stylu se mohou školy hlásit na www.zdrava5.cz. Všechny projekty i výukové materiály jsou zdarma.Další články v této sekci +