Finále kuchařské soutěže Finále Zdravé 5 ovládly kulinářské kreace

Celostátní finále dětské kuchařské soutěže „Finále Zdravé 5“ proběhlo v sobotu 9. června na Plechárně v Praze na Černém Mostě. Ve čtyřech věkových kategoriích soutěžilo 18 týmů z 11 krajů České republiky. Vítězné týmy se ještě před prázdninami za odměnu zúčastní zážitkového pobytu v Ekocentru Orlov u Příbrami.

Úkoly: kreativní pohoštění a vědomosti
Na tříčlenné týmy čekaly dvě soutěžní disciplíny - za úkol měly připravit před zraky odborné poroty studené pohoštění dle vlastní fantazie a dále pak odpovědět na 5 otázek z oblasti výživy. V porotě zasedl kuchař ze sítě restaurací Ambiente Michal Placák, nutriční specialistka a autorka alternativní kuchařky Zuzana Komůrková a specialista externí komunikace značky Albert Tereza Skrbková. Porotci hodnotili nápad, zručnost, kreativní ztvárnění, složení i výslednou prezentaci pokrmu.


Manažerka projektu Zdravá 5 Eva Nepokojová vyzdvihla dokonalou přípravu a zaujetí všech soutěžících: „Byli jsme nadšeni nejen recepty, ale i celkovým pojetím prezentace týmů. Viděli jsme úžasná aranžmá pokrmů a dokonale připravené kostýmy. Mile nás překvapila i úroveň teoretických znalostí, které děti předvedly v rámci vědomostního kvízu. Je vidět, že program Zdravá 5 školáky po všech stránkách stále inspiruje a to nás těší dvojnásob. “

Vítěze čeká víkend plný zážitků
Kategorie Mateřské školy: Tým Medvídci z MŠ Na Korábě v Praze 8
Kategorie 1. stupeň ZŠ: Tým Květinky z Velkých Svatoňovic, ZŠ Velké Svatoňovice
v Královéhradeckém kraji
Kategorie 2. stupeň ZŠ: Tým Veselý kovboj ze ZŠ Drahotuše v Olomouckém kraji
Kategorie Dětská zařízení: Tým Bio Crue z Dětského domova v Duchcově


I letošní šestý ročník dětské kuchařské soutěže „Finále Zdravé 5“ byl obohacený o sociální rozměr. Soutěžící měli v základním kole za úkol navrhnout, komu připravené pohoštění darují a udělají mu tak radost. Smyslem soutěže je podpořit zájem o domácí přípravu jednoduchých
zdravých pokrmů, ale také společenský kontext stolování. Finále Zdravé 5 organizuje Nadační fond Albert prostřednictvím svého unikátního vzdělávacího projektu Zdravá 5.


Více o průběhu finále i týmech naleznete na www.zdrava5.cz/kucharska-soutez.

 

 

 

                          

 

                                          Další články v této sekci +