Finále kuchařské soutěže Coolinaření 2017 je za námi

V sobotu 3.6.2017 proběhlo finále celostátní kuchařské soutěže Coolinaření se Zdravou 5, kterou organizuje Nadační fond Albert. Do finále postoupilo 20 soutěžních týmů z celkových 571 přihlášených. Děti letos soutěžily ve 4 kategoriích - mateřské školy, 1. a 2. stupeň ZŠ a nově také v samostatné kategorii pro dětské domovy a volnočasová zařízení.

Finalisté se utkali o vítězství na Plechárně v Praze na Černém Mostě. 

Na tříčlenné týmy čekaly dvě soutěžní disciplíny - za úkol měly připravit před zraky odborné poroty studené pohoštění dle vlastní fantazie a dále pak z předem daných surovin sestavit nutričně vyváženou a lákavou svačinku do svačinových boxů. V porotě zasedl kuchař ze sítě restaurací Ambiente Michal Placák, odborník na výživu RNDr. Pavel Suchánek, autorka alternativní kuchařky Zuzana Komůrková a manažerka komunikace značky Albert Barbora Vanko. Porotci hodnotili nápad, kreativní ztvárnění, složení i výslednou prezentaci pokrmu.

Manažerka projektu Zdravá 5 Eva Nepokojová vyzdvihla jak nápady, tak zručnost všech soutěžících: „Byli jsme nadšeni nápady i kvalitou přípravy všech týmů, které byly zase o kousek profesionálnější než v předešlých ročnících. Viděli jsme úžasná aranžmá pokrmů a dokonale připravené kostýmy. Je vidět, že děti příprava zdravého pohoštění baví a umí jím udělat radost sobě i ostatním.“

Vítězné týmy z Ořechova, Studnice, Drahotuš a dětského domova v Mostě vyhrály zážitkový pobyt v Ekocentru Orlov u Příbrami, na který vyrazí už tento víkend.

Letošní pátý ročník dětské kuchařské soutěže „Coolinaření se Zdravou 5“ byl obohacený o sociální rozměr. Soutěžící měli v základním kole za úkol navrhnout, komu připravené pohoštění darují a udělají mu tak radost. Příběhy přihlášených týmů si můžete přečíst v sekci Zdravá 5 na našem webu.Další články v této sekci +