Jarmarky s Albertem: již za měsíc na prvních prodejnách!

Poslední listopadový víkend se budou konat první Jarmarky s Albertem letošního roku. V Brně, České Lípě, Hranicích, Jesenici, Jeseníku, Litoměřicích, Mostě, Okříškách, Opavě, Pacově, Pardubicích, Praze 1, Přerově, Táboře, Vizovicích, Vsetíně a Žďáru nad Sázavou se objeví první letošní prodejci z dětských domovů se svými produkty. vyvrcholí tak jejich téměř roční úsilí.

I letos pokračuje projekt Jarmarky s Albertem, který vznikl ve spolupráci Nadačního fondu Albert a neziskové organizace Spolu dětem. Cílem projektu je naučit děti a mladé lidi z dětských domovů základům podnikání. Akce proběhne v průběhu Adventu v padesáti obchodech Albert po celé ČR. Zúčastní se jí celkem 60 dětských domovů. Zákazníci tak mají možnost udělat dobrý skutek, pomoct dětem a ještě si odnést krásný dárek z jejich vlastní výroby.

Jarmarky startují 27. listopadu po celé České republice a potrvají až do 19. prosince. Nejedná se pouze o charitativní projekt – děti z dětských domovů mají díky němu možnost zábavnou formou získat dovednosti ze světa obchodu, které poté využijí v samostatném životě. 

V rámci projektu děti absolvovaly na jaře a v létě školení „Obchodníkem snadno a rychle“, kde se dozvěděly více o volbě sortimentu, chování k zákazníkům, marketingu či týmové spolupráci. Po dokončení školení obdržely týmy z dětských domovů finanční příspěvek na zakoupení surovin pro výrobu svých vánočních produktů. Ty nyní budou prodávat ve stáncích v padesáti obchodech Albert a v praxi si tak budou moci vyzkoušet všechny části obchodu – od výroby až po samotný prodej. Veškerý výtěžek, utržený v rámci jarmarku, navíc poputuje přímo do dětského domova - z části konkrétnímu dítěti, které výrobek vytvořilo a z části všem dětem v domově - na jejich společnou aktivitu.Další články v této sekci +