Jarmarky s Albertem - první školení za námi!

Do projektu Jarmarky s Albertem, který společně realizujeme s neziskovou organizací Spolu dětem o.p.s., se letos zapojí prozatím největší počet dětských domovů - 61. První týmy z dětských domovů prošly školením Obchodníkem snadno a rychle.

Projekt Jarmarky s Albertem podporuje tvůrčí činnost, finanční gramotnost a základy podnikání dětí z dětských domovů. Poté, co dětské týmy prjdou školením, začnou vyrábět své originální výrobky z různých materiálů a chystat nápady jak vyzdobit své stánky a zaujmout zákazníky. V době adventu pak budou mít každý svůj jarmareční stánek v prodejnách Albert. Přesné termíny a další informace naleznete na www.nadacnifondalbert.czwww.spoludetem.cz a na www.facebook.com/spoludetem.

Jaké bylo první školení
Před prázdninami jsme stihli uspořádat první školení pro 15 dětských domovů v Plzni, Ústí nad Labem a v Teplicích. Přijelo celkem 62 účastníků. Nejprve jsme si všichni povídali o tom, co který domov bude vyrábět a okoukli i výrobky další domovů, abychom poznali konkurenci. Poté jsme si povídali o ceně výrobků - co vše je třeba započítat a při opravdovém podnikání nezapomenout, jak vyplňovat paragony, jak udělat správné cenovky. Největší zábava pak byla při tvoření pozvánek a plakátů na samotné jarmarky. S vychovateli jsme si povídali o tom, jak kontaktovat novináře a dát o jarmarcích vědět i prostřednictvím webových stránek, pozvánek apod. Odpoledne bylo plné praktických nápadů a ukázek - jak uspořádat stánek, jak se chovat/nechovat k zákazníkům a nakonec proběhla burza nápadů a výměna zkušeností z minulých let. A co si ze setkání odnesli samotní účastníci se můžete dočíst na přiložených fotografiích.

Poděkování patří všem účastníkům za dobrou náladu a aktivní zapojení do školení. Také chceme poděkovat za příjemné školící prostředí hypermarketů Albert a chutné a zdravé občerstvení, které nám dodalo energii na celé školící dny.Další články v této sekci +