Obchůdky s Albertem vydělaly přes 460.000 korun!

Pátý ročník projektu Obchůdky s Albertem, který odstartoval na konci listopadu, je úspěšně za námi.

Letos se do něj zapojilo téměř 70 dětských domovů a dalších neziskových organizací, které pak na prodejnách Albert prodávaly vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace a dárky. 

Za necelý měsíc stihly děti svým prodejem získat rekordní částku - více než 460.000 korun. Kromě dobročinnosti tak má projekt i jiný rozměr – děti ze sociálně znevýhodněného prostředí jsou u výroby a prodeje výrobků od samotného začátku. Stojí tedy jak u prvotního plánování, tak u konečného využití získaných peněz. 

Výtěžek pak putuje přímo ke konkrétnímu dítěti, ale taky  na společné akce dětí nebo na nákup vybavení, které si děti přejí pořídit.

Nadační fond Albert přispěl dětským domovům nejenom finančním obnosem na pořízení materiálu potřebného k výrobě, ale také radami a tipy, jak být během prodeje co nejúspěšnější. Děti se proto věnovaly přípravám a vyrábění opravdu pečlivě a s velkou motivací.

Se svými výrobky pak zavítaly do 65 prodejen po celé České republice, ale taky na pražskou centrálu společnosti Ahold a distribuční centra obchodního řetězce Albert. Poprvé v pětileté historii projektu se nám podařilo s Obchůdky navštívit i Ministerstvo průmyslu a obchodu, kde se děti setkaly se vřelým přijetím.

Celou akci si chválí jak zapojené organizace, tak i zaměstnanci prodejen, na kterých Obchůdky proběhly. Stejně tak se Obchůdky setkávají se zájmem zákazníků, kteří oceňují možnost pořídit si v adventním čase vlastnoručně vyráběné dárky a dekorace s vánoční tématikou, tak i podpořit dobrou věc.Další články v této sekci +