Kampaň Bertík pomáhá 2017

Úspěšná charitativní kampaň Bertík pomáhá se ve středu 27. září vrací do všech obchodů Albert. Zákazníci budou mít opět možnost pomoci dobročinným projektům na podporu děti ze sociálně ohroženého prostředí z jejich blízkého okolí. Nadační fond Albert celkově rozdělí 3,7 milionu korun. Hlasování oblíbenými žetony Bertíky potrvá do 10. října 2017.

Bertík opět pomáhá, zákazníci rozhodují komu

Dětské domovy a další organizace mohly během jara přihlašovat své projekty. „Výzva pro příjem grantových žádostí se setkala s velkým zájmem ze strany organizací – přihlásilo se jich na 140. Z toho máme samozřejmě velkou radost,“ popisuje Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert. Následující dva podzimní týdny se ponesou ve znamení hlasování. Zákazníci budou vybírat z nejlepších projektů nominovaných Správní radou nadačního fondu. Ta vybrala do každého ze 40 regionů dva, které se utkají o přízeň zákazníků. Celkem se tedy účastní 80 projektů. Svůj hlas mohou zákazníci vhodit do hlasovacího boxu ve více než 300 prodejnách Albert po celé ČR.

Jsme rádi, že s pomocí našich zákazníků podpoříme další desítky dobročinných projektů po celé České republice. Letos budou Bertíci lidem ještě blíže, zákazníci totiž mohou o projektech z jejich okolí hlasovat jak v hypermarketech, tak i ve všech supermarketech Albert,“ říká Petra Režná.

Každý hlas má smysl

Za každý nákup nad 200 korun v obchodech Albert obdrží zákazníci u pokladny jeden žeton – Bertík. Ten pak stačí vhodit do hlasovacího boxu umístěného za pokladnami. Po ukončení dvoutýdenního hlasování bude v každém regionu vyhlášen vítězný projekt, který získá od Nadačního fondu Albert částku 55 tisíc korun, druhý obdrží 35 tisíc korun.

„Žádný z místních projektů na podporu sociálně znevýhodněných dětí, o kterých zákazníci rozhodují, nezůstane poražený. Oba projekty v každém regionu od nás získají finanční prostředky na svůj rozvoj. Zákazníci si tak mohou být jisti, že každý jejich hlas má smysl,“ dodává Petra Režná.

Podrobnosti o programu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webu Nadačního fondu Albert. Najít tady lze přehled všech projektů, pro něž je možné hlasovat v jednotlivých regionech a konkrétních prodejnách Albert. Sledovat můžete také příběhy Bertíkovy štafety, která postupně odkryla příběhy dětí, jejichž příběhy nabraly v minulosti i díky Bertíkům ten správný směr.

Charitativní kampaň Bertík pomáhá navazuje na úspěšný projekt S Bertíkem za dětským úsměvem, který v letech 1999–2012 podpořil stovky projektů, a to částkou přesahující 80 milionů korun. V loňském roce se Bertíci vrátily do hypermarketů Albert, kde zákazníci rozhodovali o téměř sedmi desítkách dobročinných projektů na podporu sociálně znevýhodněných dětí, například z dětských domovů.Další články v této sekci +