Zdravá 5

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Lektoři Zdravé 5 seznamují žáky v rámci dvouhodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem hodiny je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životního stylu. Nadační fond Albert poskytuje školám vzdělávací program zdarma a přihlásit se může každá mateřská i základní škola.

Zároveň se Zdravá 5 zaměřuje i na osvětu mezi rodiči.

Součástí aktivit Zdravé 5 je i celostátní kuchařská soutěž Coolinaření se Zdravou 5, ve které v samostatné kategorii soutěží i děti z dětských domovů a organizací, které pomáhají sociálně ohroženým dětem.

 

Další články v této sekci --

Finále kuchařské soutěže Finále Zdravé 5 ovládly kulinářské kreace
Celostátní finále dětské kuchařské soutěže „Finále Zdravé 5“ proběhlo v sobotu 9. června na Plechárně v Praze na Černém Mostě. Ve čtyřech věkových kategoriích soutěžilo 18 týmů z 11 krajů České republiky. Vítězné týmy se ještě před prázdninami za odměnu zúčastní zážitkového pobytu v Ekocentru Orlov u Příbrami.

Nový program vaření
Jistě víte, že Zdravá 5 ráda nabízí svoje aktivity i dětem v dětských domovech, které hojně podporuje i Nadační fond Albert

Metodické semináře Zdravá 5
Zdravá 5 pokračuje i v letošním roce v sérii metodických seminářů s názvem Zdravá 5 – pět didaktických námětů na podporu výchovy ke správné výživě dětí a mládeže, tentokrát pro pedagogy mateřských škol. Obsah semináře je akreditován MŠMT.