Příběhy pomoci

Další články v této sekci --

Zdravotně postižení si vyzkoušeli práci v Albertu
Hypermarket v pražské Hostivaři se stal na jeden den pracovištěm pro několik zdravotně postižených mladých lidí, kteří si zkusili, co práce na prodejně vlastně obnáší. Pomáhali jim při tom učni z pražských škol.

Lukáš úspěšný absolvent projektu Do Alberta na praxi
Středoškolák Lukáš žije v dětském domově Husita a během léta chodil na brigádu do příbramského Alberta. V prodejně si ho tak oblíbili, že by byli rádi, kdyby u nich zůstal.

Markéta chce měnit svět k lepšímu
Markéta to v životě neměla zrovna lehké. Vyrůstala v části Brna zvané Bronx – to proto, že zde žijí lidé ze sociálně znevýhodněného prostředí. Její máma propadla alkoholu, což mělo negativní vliv i na ni. Markéta měla problémy ve škole i mimo ni. Díky pomoci Sdružení Petrov, které s dětmi z rizikového prostředí pracuje, se malá Markéta zapojila do nejrůznějších aktivit, zlepšila svůj prospěch škole, a nyní dokonce pomáhá s organizací kroužků a administrativou.

Vysoká škola změnila život Kláře z dětského domova
Není samozřejmostí, že by děti z dětských domovů vystudovaly vysokou školu. Proto se Nadační fond Albert snaží podporovat ty, kteří mají zájem školu studovat a v životě chtějí něco dokázat. Jednou z nich je i Klára C., která v dětském domově v Hrotovicích žila od svých čtyř let a pobyt zde bere jako velké pozitivum a životní školu. „Bez toho, co mi dal život v dětském domově, bych možná žila zanedbaná někde na ulici,“ upozorňuje.

Eurotopia mění osudy znevýhodněných rodin
Projekt „Alternativa – podané ruce“ opavské neziskové organizace Eurotopia, který podpořil i Nadační fond Albert, se zasazuje o školní úspěšnost sociálně znevýhodněných dětí, zejména z romského etnika, a poskytuje také jejich rodinám celkovou podporu. Dětem i rodičům zvyšuje informovanost o významu vzdělávání pro budoucí život a přispívá tak k jejich získání sebedůvěry a uznání ve společnosti.