DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA SI VYZKOUŠELY PRÁCI V ALBERTU

Mládež z Dětského domova Domino Plzeň a Čtyřlístek Planá si minulý týden vyzkoušela práci v jedné z našich prodejen. Zájem o brigádu nakonec projevilo šest dětí z osmi.

Cílem těchto „Dnů otevřených dveří“ je získat zájem mládeže z dětských domovů pro práci v obchodě s možností získání brigády.

Hypermarket Albert 192 v Plzni navštívilo také pět mladých učnic a učňů ze Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu, kteří zde vykonávají praxi. Tentokrát byli ale v roli školitelů a mentorů a měli děti na starosti.

Ty si vyzkoušely práci v různých odděleních hypermarketu. Během dne tak navštívily lahůdky, mléčné výrobky, zkusily si doplňování a paní pekařka je provedla pekárnou.

Za projektem Do Alberta na praxi, který seznamuje mládež z dětského domova s prací v jednotlivých odděleních prodejny, stojí oddělení HR ve spolupráci s Nadačním fondem Albert.

„Těm nejšikovnějším dětem se zájmem o retail nabízíme i možnosti brigád nebo pracovního úvazku v jejich regionu. Na projektu spolupracuje více lidí, takže bych určitě ráda poděkovala například Petře Svobodové z personálního oddělení, která dětem objasnila možnosti a podmínky brigád v Plzni a Plzeňském kraji,“ popsala za Nadační fond Albert Petra Režná.

Díky patří také paní mistrové Jaroslavě Mečárové, která své učně skvěle připravila a oni tak mohli mladé lidi z dětského domova dobře mentorovat. „Se školou v Plzni máme dlouholetou skvělou spolupráci při zajišťování odborného výcviku na našich dvou prodejnách v Olympii a na Rokycanské, a to pod vedením zkušených učitelek. Jejich záslužná práce je velkým přínosem pro prodejny. Zároveň se snažíme vytvořit pro žáky a učitelky příjemné zázemí,“ říká Eva Mušinská, HR Business Partner.

Další akce v rámci projektu Do Alberta na praxi se bude konat začátkem května v Praze.

 

                                                     Další články v této sekci +