Bertíci pomohou dětem po celém Česku a zákazníci Alberta rozhodnou

Přes 130 dětských domovů a dalších organizací z celého Česka letos přihlásilo své projekty do programu Bertík pomáhá. Oblíbeným charitativním programem podporuje Nadační fond Albert vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí z celé republiky. Nejlepší z přihlášených projektů se utkají o hlasy zákazníků ve dvou týdnech na přelomu září a října ve všech hypermarketech a vybraných supermarketech Albert. Nadační fond Albert rozdělí mezi vybrané projekty celkem 4 miliony korun.

Jednotlivé organizace mohly podávat přihlášky až do poloviny července prostřednictvím online formuláře. Nejvíce přihlášek dorazilo z dětských domovů a neziskových organizací z Prahy, Moravskoslezského, Ústeckého a Středočeského kraje. Všechny došlé žádosti vyhodnotila Správní rada Nadačního fondu Albert a vybrala nejzajímavější projekty, které postoupily do hlasovacího finále. V každém regionu budou soutěžit o hlasy zákazníků dva nejlepší projekty. „Bertíci se u zákazníků těší velké oblibě. V obchodech Albert má program již dvacetiletou tradici. Těšíme se, že i letos na přelomu září a října Bertíci opět propojí zákazníky a   dobročinné projekty z jejich blízkého okolí,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Ve všech hypermarketech a vybraných supermarketech Albert od 25. září do 8. října mohou zákazníci podpořit svůj oblíbený projekt. Za každý nákup nad 200 korun obdrží zákazník jeden hlasovací žeton „Bertík“. Ten následně vhodí do označeného hlasovacího boxu. Vítězným projektem se stane ten, který nasbírá od zákazníků více Bertíků. Projekt, který se umístí na prvním místě obdrží následně od Nadačního fondu 60 tisíc korun. Odměnu 40 tisíc korun si pak odnese projekt, který se umístí na druhém místě.Další články v této sekci +