Program „Bertík pomáhá 2021“ otevírá příjem grantových žádostí

Charitativní program Nadačního fondu Albert na podporu volnočasových a vzdělávacích aktivit pro děti ze sociálně ohroženého prostředí přijímá žádosti. Organizace se mohou hlásit do 19. července. Na podzim pak zákazníci obchodů Albert vyberou úspěšné projekty ze svého okolí.. Vítězné projekty si celkově rozdělí čtyři miliony korun.

Program „Bertík pomáhá“ jde do svého dvacátého prvního ročníku. Podpořil již tisícovky charitativních projektů zaměřených na vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. „Jenom loni se nám do programu přihlásilo přes 130 organizací. Příběhy jednotlivých dětí sledujeme a těší nás, jak se díky podpoře posouvají. Jsem moc ráda, že zákazníci každým rokem s velkým nadšeným rozhodují o projektech a příbězích ze svého okolí a věřím, že nejinak tomu bude i letos,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Dva projekty v každém regionu

Organizace mohou přihlašovat své projekty, které jsou zaměřené na podporu volnočasových a vzdělávacích aktivit pro děti ze sociálně ohroženého prostředí a na přípravu mladých lidí opouštějících dětské domovy, do 19. července 2020. Žádosti vyhodnotí Správní rada Nadačního fondu Albert, která nominuje v každém z celkově 40 regionů dva nejlepší projekty do finálního hlasování v hypermarketech a vybraných supermarketech Albert.

Na podzim pak svými hlasy rozhodnou zákazníci na prodejnách. Vítěz daného regionu získá příspěvek v hodnotě 60 tisíc korun, druhý projekt si pak odnese 40 tisíc korun. Celkově Nadační fond Albert v programu „Bertík pomáhá“ rozdělí částku 4 miliony korun. „Pomoc tedy půjde všem projektům, které budou bojovat o přízeň zákazníků,“ dodává Petra Režná.

Přihlašování projektů na webu

Organizace se do programu mohou přihlásit prostřednictvím nového registračního systému na stránkách Nadačního fondu Albert. Podrobnosti jsou k dispozici na webových stránkách v části pro žadatele Bertík pomáhá. Zde je možné sledovat i Bertíkovu štafetu, která představuje příběhy dětí, jež i díky Nadačnímu fondu Albert nabraly ten správný směr.

Více informací naleznete na: https://www.nadacnifondalbert.cz/stranka/pro-zadatele/73-bertik-pomahaDalší články v této sekci +