Nadační fond Albert motivuje sociálně ohrožené děti ke sportu

Nadační fond Albert vyhlásil na začátku prázdnin sportovní výzvu pro dětské domovy a neziskové organizace.

Spočívá ve sbírání kilometrů pohybem pomocí mobilní aplikace a trvá celé prázdniny. Nejlepší sportující organizace Nadační fond Albert odmění financemi, které pro ně na oplátku vyběhají zaměstnanci Alberta v rámci srpnového charitativního běhu v Praze a v Olomouci. 

Do sportovní výzvy se od začátku prázdnin zapojilo celkem 20 organizací, které zaznamenávají své sportování ze společných turistických výletů, táborů a dalších sportovních aktivit. Děti se k výzvě připojily nejen turistikou a během, ale jezdí i na kole a kolečkových bruslích. Doposud již dětské domovy a neziskové organizace v aplikaci nasbíraly téměř 5 020 km.

Motivační výzvu ke sportu také oceňují vychovatelé dětí. Například Jiří Kohoutek z Dětského domova Jemnice nám napsal: „Chtěl bych Vám moc poděkovat za prázdninovou výzvu Nadačního fondu Albert. Sportování nás velmi chytlo, běháme, jezdíme na kole a dokonce jsme se několikrát vydali i na turistickou vycházku, což nám v minulosti dělalo někdy problémy. :) Děti a také vychovatele velmi zaujalo měření sil s ostatními zařízeními. Vždy po aktivitě se hned díváme na stránky, jak na tom jsme. Dokonce jde soutěžit i mezi sebou v zařízení. To je teď sice problém, protože prázdniny jsou pro dětské domovy tzv. mrtvá sezóna. Děti jsou povětšinou na táborech nebo na dovolenkách u svých rodičů. Nebylo by špatné, kdyby taková akce probíhala i ve školní rok, protože má opravdu veliký motivační účinek a mohly by být využity síly všech dětí.  Ještě jednou děkujeme za tak super nápad a skvělou realizaci.“

Nás úspěch této výzvy pochopitelně těší a celkové výsledky budeme znát na konci srpna.

                                                        Další články v této sekci +