Brána do jiného světa, to je pro mě tanec, přiznává Jarek

Jednadvacetiletý Jarek bydlí v dětském domově ve Vizovicích již desátým rokem a ze všeho nejvíc miluje tanec. Zdá se, že motto „Přes obtíže ke hvězdám“ si vzal skutečně k srdci, protože se své vášni i díky Nadačnímu fondu Albert intenzivně věnuje a coby tanečník a choreograf již oslavil nejeden úspěch.


Název organizace: DD a ZŠ Vizovice
Název projektu: Individuální podpora sportovních aktivit
Místo, kde působí: Vizovice

 

Jarek se s tancem seznámil již ve třech letech díky svojí mamince. „Moje maminka měla problémy jak finanční, tak i psychické. Aby z toho pekla mohla na chvilku utéci, často si pro sebe tancovala s hudbou nahlas. Když otčím nebyl doma, najednou jako by ožila, byla sama sebou a šťastná,“ vypráví Jarek. Svou maminku tehdy s nadšením pozoroval a netrvalo dlouho, aby se i Jarek oddal rytmu hudby a rozpohyboval tělo. „Tehdy jsem zjistil, že i pro mne je tanec bránou do jiného světa, kde se cítím bez tíže a ocitám se v ráji, kde mi nikdo nemůže ublížit,“ doplňuje.

V současné době se věnuje moderním stylům, baletu, jazzu a zejména contemporary – výrazovému tanci. Zatancoval si už po boku mnoha uznávaných tanečních jmen, vystoupil také v Českém centru v New Yorku či ve Slovenské televizi jako tanečník Heleny Vondráčkové. „V neposlední řadě jsem úspěšně složil přijímací zkoušky na prestižní univerzitě HAMU, což považuji za svůj důležitý posun v dráze profesionálního tanečního interpreta a choreografa,“ pochvaluje si Jarek.

Kromě tance má rád focení, procházky v přírodě a svou kočičku Kate. Nejoblíbenějším předmětem Jarka ve škole jsou dějiny, ať už všeobecné nebo umění. „Kdo nezná svojí historii, je nucen si ji zopakovat, proto tento předmět považuji za velmi důležitý,“ dodává. Svému dětskému domovu přeje, aby paní ředitelka a vychovatelky nadále vkládaly do dětí tolik důvěry, kterou vložily do něj. „Chtěl bych, aby děti v budoucnu nadále měly tak úžasné tetičky a paní ředitelku a aby tety měly stále elán a motivaci děti podporovat v tom, co je baví,“ uzavírá Jarek.Tři NEJ podle Jaroslava:
Nejlepší zážitek: Výlet do New Yorku
Nejoblíbenější kniha: Žítkovské bohyně
Nejoblíbenější Čech: Youtuber Kovy

 

Tři přání podle Jaroslava:
1) Zdraví.
2) Kariérní růst.
3) Finanční stabilita.

 Příběhy dětí +