Nerad se nudím, sport je pro mě všechno

Lukášovi je teprve sedm let a vyrůstá v Dětském domově ve Valašském Meziříčí. V září nastoupí do první třídy, ale už teď je velmi pravděpodobné, že jeho nejoblíbenějším předmětem bude tělesná výchova. Lukášovým největším koníčkem je totiž sport všeho druhu. Nejvíce ale propadl hokeji, kterému se může věnovat i díky podpoře Nadačního fondu Albert.


Název organizace: DD Valašské Meziříčí
Název projektu: Individuální podpora sportovních aktivit
Místo, kde působí: Valašské Meziříčí

 

Nejoblíbenějším Lukášovým sportem je bez pochyby lední hokej. V současné době hraje v hokejové přípravce a jeho snem je stát se profesionálním hokejistou stejně jako jeho velké vzory, Jaromír Jágr a Dominik Hašek. „Nadační fond mi hradí sportovní vybavení, členské příspěvky a soustředění. Díky tomu můžu hrát hokej, který bych jinak hrát nemohl. Jsem moc rád, protože tam mám spoustu kamarádů a super trenéry,“ říká Lukáš. „Největší radost jsem měl, když jsem dostal novou hokejku,“ doplňuje.

Pokud by si mohl vybrat, kam pojede na výlet, vzal by svou tetu Petru do kolébky ledního hokeje, Kanady. „Moc rád bych se tam šel podívat na hokejový zápas,“ vysvětluje. Kromě hokeje si ale Lukáš se svými kamarády s chutí zahraje i fotbal nebo další míčové hry a baví ho také plavání. „Teta říká, že jsem k neunavení. Já ale nemám vůbec rád nudu a právě při sportu se nenudím,“ říká. Když zrovna nesportuje, má moc rád knížky. Lukášova nejoblíbenější je kouzelnická série o Harry Potterovi a Velká kniha pohádek. A co by popřál svému dětskému domovu? „Aby v něm byli všichni spokojení stejně jako já,“ odpovídá s úsměvem.Tři NEJ podle Lukáše:
Nejoblíbenější místo: Hokejový stadion, lanová dráha, hřiště
Nejlepší zážitek: plavba lodí, turnaj v Ostravě, běh na atletice
Nejoblíbenější Čech/Češka, se kterým/kterou by ses rád/a setkal/a: Jaromír Jágr, Petr Čech, Dominik Hašek

 

Tři přání podle Lukáše:
1) Být profesionální hokejista.
2) Jet do Afriky
3) Umět létat

 


Příběhy dětí +