Psát o zákulisí fotbalu je práce snů, odhaluje profesní přání František

František z olomouckého dětského domova má dobře našlápnuto stát se novinářem. Díky svému úsilí a podpoře dětského domova i Nadačního fondu Albert úspěšně absolvoval prestižní osmileté gymnázium Open Gate a dnes už se může pyšnit magisterským titulem z žurnalistiky. Šestadvacetiletý vysokoškolák se k životu staví čelem a nebojí se jít svému snu naproti.


Název organizace: DD Olomouc
Název projektu: Individuální podpora vzdělávání
Místo, kde působí: Olomouc

 

František má studijní léta úspěšně za sebou a titul magistra v oboru sociální a mediální komunikace mu otevírá dveře do světa žurnalistiky. „Chci být novinářem,“ říká bez dlouhého rozmýšlení. „Přeji si jezdit do terénu, dělat reportáže z koncertů nebo fotbalových utkání,“ přibližuje své vysněné povolání. Vůbec nejraději by se František chtěl zaměřit právě na fotbal a na oblíbenou Sigmu Olomouc. „Psal bych o zápasech, komentoval přestupy, dělal rozhovory s hráči… To by byla práce snů,“ říká s nadšením.

Volný čas rád tráví s dětmi na akcích dětských domovů a fotí a píše články do časopisu Zámeček. Mimo to se rád zaposlouchá do muziky skupiny Arakain. „Od mých 15 let je pro mě vzorem zpěvák Aleš Brichta. Miluje humor, bere věci s nadhledem a umí si udělat srandu i sám ze sebe, což je mi hodně blízké,“ vysvětluje František. Vedle hudebníků obdivuje také úspěšné sportovce jako hokejistu Jaromíra Jágra nebo tenistku Petru Kvitovou. Jedním z jeho přání je setkání se sportovním komentátorem Jaromírem Bosákem. A co by František popřál všem dětem z dětských domovů? „Aby se dokázaly postavit na vlastní nohy a v životě uspěly poté, co opustí brány dětského domova.“.Tři NEJ podle Františka:
Nejlepší zážitek: 
Čtrnáctidenní pobyt v Anglii, koncert kapely Metallica v Praze, osobní setkání s Alešem Brichtou a Tomášem Rosickým
Nejoblíbenější kniha: Jiskra života, Romeo, Julie a tma, 20 let natvrdo
Nejoblíbenější seriál: Vyprávěj, Zdivočelá země, Simpsonovi

 

Tři přání podle Františka:
1) Abych měl vlastní bydlení a nemusel se spoléhat na obecní podnájem.
2) Aby ze světa vymizela agrese a terorismus.
3) Abych měl krásné zuby a vlasy mi rostly jako před maturitou.

 


Příběhy dětí +