Bertíkova štafeta

Dětské sny můžou mít různou podobu. Maruška a Lucinka z dětského domova v Litovli si přály strávit den v blízkosti svých oblíbených zvířat. Nadační fond Albert jim to prostřednictvím Bertíkovy štafety splnil.

Osmiletá Maruška a devítiletá Lucinka z dětského domova Litovel toužily zažít den ve společnosti svých oblíbených zvířat a vidět naživo tygry. V srpnu jsme jim toto přání splnili a pozvali je na den plný zážitků do pražské zoo. Nejprve si děvčata užila krmení velbloudů, poté návštěvu klokaního výběhu a také prohlídku expozice s tasmánskými čerty.

Pestrý program zakončila hodinová naučná trasa s průvodkyní završená povídáním a kvízem o Maruščiných oblíbených šelmách. Holčičky mimo jiné obdivovaly tučňáky Humboldtovy, želvy obrovské nebo různé vodní ptáky. S některými zvířaty se Maruška s Lucinkou setkaly vůbec poprvé v životě. Obě malé slečny měly z celého dne velkou radost. „Nejvíc se mi líbily lvice a tygří výběh,“ hlásila Maruška. Lucinka si zase pochvalovala krmení velbloudů a oveček.

 

            Příběhy dětí +