Další splněné přání Bertíkovy štafety

Proč jsme tentokrát s Bertíkovou štafetou zavítali do profesionálního barber shopu? Patnáctiletý Péťa by se rád stal kadeřníkem a toužil si vyzkoušet, co tato práce obnáší. My jsme mu to díky Nadačnímu fondu Albert splnili.

Péťa žije v dětském domově Země dětí v České Kamenici a říká o sobě, že je normální kluk z města a dělá to, co ho baví a inspiruje. Příští rok by moc rád nastoupil na střední kadeřnickou školu v Děčíně, jeho velkým snem je totiž stát se profesionálním barberem, tedy pánským holičem, který se stará nejen o vlasy, ale i o vousy. Aby získal reálnou představu, co tato práce obnáší, chtěl strávit jedno odpoledne v barber shopu.

„Přání jsme v polovině září chlapci splnili a domluvili jsme mu návštěvu v jednom z pražských podniků, kde nejprve nahlížel pod ruce barberovi Jakubovi, když se staral o jednoho z klientů. Následně přešel do hlavní role samotný Péťa, který si vyzkoušel jak roli zákazníka, tak samotného barbera. Pod vedením profesionála sám ostříhal svůj doprovod, vychovatele Pavla, a dozvěděl se při tom spoustu tipů a triků ohledně kadeřnické práce a péče. Poté už si vzal Péťu do parády barber a vytvořil mu účes podle jeho představ,“ popisuje návštěvu Kristýna Bernatová, koordinátorka z Nadačního fondu Albert.

Budoucí kadeřník se dozvěděl spoustu zajímavostí o práci barbera, pánském stříhání i holení vousů a především viděl, že to vůbec není jednoduchá práce. Po celou dobu se zaujetím poslouchal příběh profesionála Jakuba, jak se k práci v barber shopu dostal a co vše je třeba pro svůj sen udělat.

                        Příběhy dětí +