Týnce a kamarádkám z dětského domova v Nového Strašecí se splnil taneční sen

Třináctiletá Kristýna, která vyrůstá v dětském domově v Novém Strašecí u Rakovníka v září nastoupila do 8. třídy základní školy. Už od mala miluje pohyb a mezi její nejoblíbenější aktivity patří tanec. Toužila si na jeden den vyzkoušet život profesionální tanečnice. Díky Nadačnímu fondu Albert a jejich programu Bertíci, který je zaměřený na podporu rozvoje a vzdělávání dětí a mládeže ze sociálně ohroženého prostředí, se jí to splnilo.

Kristýna se k tanci dostala díky zálibě paní vychovatelky z domova, která vnáší taneční kreace do každodenního života. „K tanci mě tak trochu donutila teta Monča z domova, která tancuje skoro pořád. Na zahradě, když uklízíme v kuchyni nebo jen tak pro radost. Jsem za to ráda, protože mě tancování baví. S holkama z domova nacvičujeme různá vystoupení a užijeme si u toho spoustu zábavy,“ říká s úsměvem Týnka.

Byla to právě paní vychovatelka Monika, která Týnku a její kamarádky přihlásila do programu Bertíků a začátkem října se tak mohly všechny vypravit na společný výlet z Rakovníka do Prahy, kde si pro ně tanečnice a vítězka Stardance 2018 Lenka Nora Návorková připravila dopolední taneční lekci. Během několika hodin se naučily základní kroky latinskoamerické cha-chy, pohyby ve stylu disco dance a také si s Lenkou popovídaly o budoucnosti a dalších snech.

Celá skupina děvčat včetně paní vychovatelky si zpátky do domova odvezla nejen nové choreografie, ale také rady do další taneční kariéry. „Při komunikaci s paní vychovatelkou Monikou bylo na první pohled znát její nadšení pro tanec, které přenesla na děti v domově. Jsme rádi, že jsme mohli děvčatům zprostředkovat tento zážitek a věříme, že na něj budou ještě dlouho vzpomínat,“ dodala Alena Paldusová z Nadačního fondu Albert, který za 12 let fungování pomohl nabrat ten správný směr stovkám dětských příběhů z různých koutů Česka.Příběhy dětí +