Doučování Simonu motivovalo.
Úspěšně odmaturovala a studovat chce dál

Simona je devatenáctiletá slečna, která žije v Dětském domově Vizovice. Ještě nedávno pro ni byla největší překážkou maturita – především zkouška z anglického jazyka. I díky pomoci Nadačního fondu Albert mohla před zkouškou dospělosti navštěvovat kurzy angličtiny. Simona nedávno úspěšně odmaturovala a ve studiu angličtiny chce pokračovat i nadále – jejím snem je navštívit Austrálii.

 


Název organizace: DD Vizovice
Název projektu: Individuální podpora vzdělávání
Místo, kde působí: Vizovice

 

Angličtina dělala Simoně problémy už od základní školy. Sama byla proto překvapená, jak jí doučování pomohlo. Nebylo to ale zadarmo. Maturita je zkouška dospělosti, a proto Simona nechtěla nic ponechat náhodě. Připravovala se tedy svědomitě a pečlivě. Díky vlastní píli a intenzivnímu doučování angličtiny Simona nakonec u maturitní zkoušky uspěla, a co víc – bez obav a s pocitem sebejistoty.

„Před pár měsíci jsem neřekla v angličtině jedinou větu. Teď mám za sebou úspěšně složenou ústní maturitní zkoušku z angličtiny. Konečně jsem se přestala bát mluvit anglicky. Dělá mi velkou radost, že jsem dokázala něco, z čeho jsem měla dlouho strach,“ říká Simona a dodává, že i když pro ni bylo učení někdy vyčerpávající, neustálé zlepšování ji motivovalo, nebála se a šla za svým cílem.

Teď už má maturitní zkoušku za sebou. A co dál? Simonin studijní život tím rozhodně nekončí. Naopak. Simona už má další plány. Ráda by studovala na vysoké škole a našla si pak dobrou práci. „Nejvíce mě baví studium lidského těla, tomu bych se chtěla věnovat i nadále, “ říká. Své znalosti by také ráda uplatnila v reálném životě. Ze všeho nejvíce by chtěla cestovat. „Láká mne především Austrálie, mohla bych tak pracovat na své výslovnosti a zároveň procestovat celou zemi,“ dodává.Tři přání podle Simony:
Chtěla bych se dostat na vysokou školu.
Chtěla bych si v budoucnu udělat řidičský průkaz.
Chtěla bych být s mamkou a sourozenci doma
a být v pohodě.

 


Příběhy dětí +