Kontakt ukázal Martinovi karate i přátelský kolektiv

Martin se do Komunitního střediska Kontakt Liberec dostal skrze svoji sociální pracovnici. S ní řešil také problémy se šikanou, kterým v minulosti čelil. Za pomoci střediska a Nadačního fondu Albert se již druhým rokem věnuje karate, které ho moc baví.

 


Název organizace: KS Kontakt Liberec
Název projektu: Individuální podpora dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí
Místo, kde působí: Liberec

 

Martin je žákem 9. třídy základní školy v Liberci. O aktivitách nabízených Komunitním střediskem Kontakt Liberec se dozvěděl od své sociální pracovnice a na její doporučení začal Středisko pravidelně navštěvovat. Přestože vyzkoušel aktivit hned několik, karate mezi nimi zvítězilo. „Nejvíce mě baví karate, kvůli kterému do Kontaktu rád chodím. Mám tu kamarády a to je super.“ Martin navštěvuje kurzy karate už druhým rokem a v rámci tréninků na sobě velmi intenzivně pracuje.

Kromě karate patří mezi jeho největší záliby moderní technologie. Zajímá se o počítače a telefony a v budoucnu by se rád věnoval práci se zabezpečovacími systémy. Ve škole ho proto nejvíce baví informatika, zálibu si ale našel i v tělocviku. Martin by jeden den rád vycestoval za mořem a sluníčkem do Chorvatska. Zájmové kroužky v rámci Kontaktu mu pomohly najít kamarády a stát se součástí kolektivu. „Navzdory negativním zkušenostem je kolektivem vnímán jako spolehlivý, zábavný a skromný chlapec, který se rád směje a pomáhá druhým,“ dodávají lektorky z Kontaktu.Tři NEJ podle Martina:
Nejoblíbenější kniha: Hobit
Nejoblíbenější film: Pán prstenů
Nejoblíbenější předmět ve škole: Informatika

 

Tři přání podle Martina:
1) Štěstí a zdraví pro své blízké.
2) Spolupracovat s Nadačním fondem Albert.
3) Pracovat s počítači a zabezpečovacími technologiemi.

 


Příběhy dětí +