Bertíci přinášejí spoustu radosti

Mirek se v průběhu března setkal se zástupci šestadvaceti neziskových organizací v Ústí nad Labem, Pardubicích, Hradci Králové a Praze a spolu s kolegy z distriktů a prodejen jim předal symbolické šeky za Bertík pomáhá 2018. „Tím však naše pomoc nekončí, pro organizace chceme být lepším sousedem i nadále,“ říká.

Kroky našich kolegů směřovaly do organizací, které pracují se sociálně ohroženou mládeží nebo s rodinami, které se dostaly do těžké životní situace. Příjemci pomoci tak byly dětské domovy či výchovné ústavy nebo třeba azylový dům pro matky s dětmi.

„Nejsilnějším zážitkem pro mě byla setkání, kterých se zúčastnily i děti. Bylo až dojemné, s jakou péčí si pro nás připravily svá vystoupení, a dokonce ukápla i nějaká ta slza. Zároveň jsme mohli sledovat, jak se osudy jednotlivých dětí díky podpoře Alberta změnily a kam to děti dotáhly,“ popisuje Miroslav.

Protože naše manažery příběhy dětí, které si vyslechli, velmi zasáhly, hned na místě začali domlouvat i další možné formy pomoci. Ve svých prodejnách třeba uspořádají sbírku nepotřebných lůžkovin pro obyvatele azylového domu nebo hraček pro děti z dětských domovů.

„Mnoho forem spolupráce ale nabízí i naše společnost Albert třeba prostřednictvím Zdravé Pětky. Zároveň jsme neziskovky pozvali do našich prodejen, aby na oplátku mohly poznat, jak to funguje u nás,“ dodává.  

 

Miroslav Červený ( Regional Director Operations Albert )

 

 

                                                Další články v této sekci +