Hypermarket v pražské Hostivaři se stal na jeden den pracovištěm pro několik zdravotně postižených mladých lidí, kteří si zkusili, co práce na prodejně vlastně obnáší. Pomáhali jim při tom učni z pražských škol.
Akce, kterou zaštítil Nadační fond Albert, se uskutečnila ve spolupráci s neziskovou organizací Sdružení na pomoc dětem s handicapy, které se snaží v rámci tak zvané Job skupiny připravovat zdravotně postižené na budoucí povolání.
Handicapovaní si vše vyzkoušeli s opravdovou chutí a k ruce jim po celé dopoledne byli učni ze Střední školy obchodní Belgická a Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání na Černém Mostě, kteří tyto mladé lidi mentorovali. Skvěle je na to připravily paní mistrová Olga Wendelingová společně s Evou Mušinskou z oddělení HR.
Učni jim ukázali, jak se obsluhuje váha v lahůdkách nebo co všechno se musí každý den udělat, aby zákazník byl spokojený s kvalitou našeho ovoce a zeleniny. Nejvíce se studentům líbila práce v pekárně. Vyzkoušeli si, jak se peče chleba a rohlíky a připravili k pečení i malou pizzu.
„Jsme rádi, že jsme mohli i těmto mladým lidem ukázat, co práce na prodejně obnáší a díky našemu projektu -Do Alberta na praxi – jim zprostředkovat praktickou zkušenost s obchodem,“ doplnila za Nadační fond Albert Petra Režná.







Další články v této sekci
+
Symbolické šeky za Bertík pomáhá 2018 převzali v dubnu z rukou Moniky Karbanové, Senior Manager Operations, ve třech neziskových organizacích na Opavsku a Ostravsku. S jakými dojmy se z neziskovek Monika vrátila?
Mirek se v průběhu března setkal se zástupci šestadvaceti neziskových organizací v Ústí nad Labem, Pardubicích, Hradci Králové a Praze a spolu s kolegy z distriktů a prodejen jim předal symbolické šeky za Bertík pomáhá 2018. „Tím však naše pomoc nekončí, pro organizace chceme být lepším sousedem i nadále,“ říká.
Středoškolák Lukáš žije v dětském domově Husita a během léta chodil na brigádu do příbramského Alberta. V prodejně si ho tak oblíbili, že by byli rádi, kdyby u nich zůstal.
Markéta to v životě neměla zrovna lehké. Vyrůstala v části Brna zvané Bronx – to proto, že zde žijí lidé ze sociálně znevýhodněného prostředí. Její máma propadla alkoholu, což mělo negativní vliv i na ni. Markéta měla problémy ve škole i mimo ni. Díky pomoci Sdružení Petrov, které s dětmi z rizikového prostředí pracuje, se malá Markéta zapojila do nejrůznějších aktivit, zlepšila svůj prospěch škole, a nyní dokonce pomáhá s organizací kroužků a administrativou.
Není samozřejmostí, že by děti z dětských domovů vystudovaly vysokou školu. Proto se Nadační fond Albert snaží podporovat ty, kteří mají zájem školu studovat a v životě chtějí něco dokázat. Jednou z nich je i Klára C., která v dětském domově v Hrotovicích žila od svých čtyř let a pobyt zde bere jako velké pozitivum a životní školu. „Bez toho, co mi dal život v dětském domově, bych možná žila zanedbaná někde na ulici,“ upozorňuje.