Zdravotně postižení si vyzkoušeli práci v Albertu

Hypermarket v pražské Hostivaři se stal na jeden den pracovištěm pro několik zdravotně postižených mladých lidí, kteří si zkusili, co práce na prodejně vlastně obnáší. Pomáhali jim při tom učni z pražských škol.

Akce, kterou zaštítil Nadační fond Albert, se uskutečnila ve spolupráci s neziskovou organizací Sdružení na pomoc dětem s handicapy, které se snaží v rámci tak zvané Job skupiny připravovat zdravotně postižené na budoucí povolání.

Handicapovaní si vše vyzkoušeli s opravdovou chutí a k ruce jim po celé dopoledne byli učni ze Střední školy obchodní Belgická a Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání na Černém Mostě, kteří tyto mladé lidi mentorovali. Skvěle je na to připravily paní mistrová Olga Wendelingová společně s Evou Mušinskou z oddělení HR.  

Učni jim ukázali, jak se obsluhuje váha v lahůdkách nebo co všechno se musí každý den udělat, aby zákazník byl spokojený s kvalitou našeho ovoce a zeleniny. Nejvíce se studentům líbila práce v pekárně. Vyzkoušeli si, jak se peče chleba a rohlíky a připravili k pečení i malou pizzu.

„Jsme rádi, že jsme mohli i těmto mladým lidem ukázat, co práce na prodejně obnáší a díky našemu projektu -Do Alberta na praxi – jim zprostředkovat praktickou zkušenost s obchodem,“ doplnila za Nadační fond Albert Petra Režná.

 Další články v této sekci +