Bertíkova štafeta

Jak lépe zakončit prázdniny než si splnit dlouhodobé přání? To se poštěstilo Mariánovi z Dětského domova v Semilech, a také pětičlenné skupince chlapců z Dětského domova Duchcov, kteří měli možnost zažít poslední den prázdnin plný adrenalinu pod dohledem zkušeného profesionála Tomáše Zonygy v parkourové hale na Jarově.

Všichni chlapci se amatérskému parkouru, tedy pohybové aktivitě, která spojuje výskoky, přeskoky, lezení a akrobatické prvky, věnují ve volném čase. V jejich nelehkém vyrůstání bez zázemí rodiny pro ně parkour znamená pohyb a radost. K odbornému tréninku neměli doteď příležitost.  Jejich sen setkat se s profesionálem jim pomohl splnit Nadační fond Albert v rámci každoročního projektu Bertíkova štafeta. Chlapci se tak mohli osobně seznámit s jedním z nejúspěšnějších českých parkouristů, Tomášem Zonygou, a co víc, vyzkoušet si více jak dvouhodinovou lekci pod jeho vedením.

Parkourová lekce proběhla na pražském Jarově, kde na chlapce čekala celá řada méně i více náročných překážek. Počáteční nervozita byla rychle pryč a ze skupiny chlapců se rázem stala parta, která se navzájem hecovala k náročnějším trikům. Se správným provedením jim radil právě Tomáš, který vyzkoušel pozornost a bystrost chlapců při společné rozcvičce, ale i jejich odvahu při lezení na dřevěnou stěnu. Nechyběly ani salta
a přeskoky, které jsou právě pro parkour typické. Na závěr si všichni popovídali o plánech do budoucna a dostali od Zonyho rady, jak trénovat i mimo prostředí speciálně vybavené haly. „Jsem moc rád za tuto možnost a super den s Tomášem,“ nadšeně děkuje Marián z Dětského domova v Smilech. Parkour si trénuje sám v domově a své znalosti pak trpělivě předává i dalším dětem.

Další články v této sekci --

Týnce a kamarádkám z dětského domova v Nového Strašecí se splnil taneční sen
Třináctiletá Kristýna, která vyrůstá v dětském domově v Novém Strašecí u Rakovníka v září nastoupila do 8. třídy základní školy. Už od mala miluje pohyb a mezi její nejoblíbenější aktivity patří tanec. Toužila si na jeden den vyzkoušet život profesionální tanečnice. Díky Nadačnímu fondu Albert a jejich programu Bertíci, který je zaměřený na podporu rozvoje a vzdělávání dětí a mládeže ze sociálně ohroženého prostředí, se jí to splnilo.

Nadační fond Albert podpořil netradiční koníček Davida z dětského domova: Miniaturou české vlajky se zapsal do knihy rekordů !
Nadační fond Albert pokračuje i letos v řadě aktivit na podporu dětí ze sociálně složitého prostředí. Díky oblíbeným Bertíkům pomáhá plnit sny a vytvářet nové příležitosti. Cílem fondu je nejen rozdávat radost, ale hlavně podporovat děti a mládež na jejich cestě do dospělého života. Přání patnáctiletého Davida se neslo v duchu rekordů a kuriozit a nemohlo se tak odehrát nikde jinde než ve známém pelhřimovském muzeu.

Další splněné přání Bertíkovy štafety
Proč jsme tentokrát s Bertíkovou štafetou zavítali do profesionálního barber shopu? Patnáctiletý Péťa by se rád stal kadeřníkem a toužil si vyzkoušet, co tato práce obnáší. My jsme mu to díky Nadačnímu fondu Albert splnili.