Zdravá 5

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé výživy. Tento program je určen pro děti v mateřských a základních školách nebo pro děti v neziskových organizacích.

Lektoři Zdravé 5 seznamují žáky zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem projektu je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do jejich životního stylu. Nadační fond Albert poskytuje školám vzdělávací program zcela ZDARMA a přihlásit se může každá základní i mateřská škola nebo nezisková organizace a to prostřednictvím registračního formuláře na webových stránkách www.zdrava5.cz.

Součástí aktivit Zdravé 5 je i celostátní kuchařská soutěž Finále Zdravá 5. Soutěžit mohou v samostatné kategorii také děti z dětských domovů a dalších neziskových organizací.

Vzdělávací program Zdravá 5 je realizován společností Albert již od roku 2004 a za tu dobu vyškolil statisíce dětí v základních i mateřských školách v celé České republice.