Běh pro Nadační fond Albert

Třetí ročník Běhu či chůze pro Nadační fond Albert absolvovalo v pondělí 19. srpna více než 160 zaměstnanců, jejich rodinných příslušníků a 30 dětí z dětských domovů. Zároveň jsme při té příležitosti oslavili 10. narozeniny fondu

Do Běhu pro Nadační fond Albert jsme letos zapojili také děti z dětských domovů. V den Běhu na ně čekal bohatý program, který odstartoval besedou s patronem Měsíce zdraví Jirkou Ježkem. Ten dětem povyprávěl svůj životní příběh plný úspěchů i pádů. Potom už děti řádily na skákacím hradu, soutěžily se Zdravou 5, bubnovaly a závodily. Ty nejmenší na trati dlouhé 500 metrů a ty větší na kilometrové trati.

V pět hodin odpoledne odstartoval paralympionik Jiří Ježek nejprve hromadný šestikilometrový běh a několik minut po něm se vydala na trať dlouhou tři kilometry další skupina běžců. Stejně jako v loňském roce přispěl Albert Nadačnímu fondu Albert částkou 100 korun za každý kilometr, který jsme v průběhu celého dne zdolali. Novinkou bylo, že účastníci dostali v cíli kromě medaile za účast také tolik bertíků, kolik kilometrů odběhli. Bertíky pak vhazovali do připravených hlasovacích boxů. Každý si mohl vybrat, kterým dětem přispěje: kytaristovi Danovi z výchovného ústavu v Buškovicích, fotbalistům z dětského domova v Telči nebo gymnastkám Natálii a Anně či saxofonistovi Nikolasovi z dětského domova v Ostravě-Hrabové.

Celková částka je letos rekordní. Vyběhali jsme společně celkem 109 500 korun, a protože počet bertíků v boxech byl velmi vyrovnaný, podpořili jsme nakonec všechny projekty stejnou částkou 36 500 korun.

Všem, kteří tuto akci připravili, ale především všem, kteří se zapojili a podpořili dobrou věc, DĚKUJEME!