Bertíkova štafeta

Díky Bertíkům se na mnohých dětských tvářích objevil úsměv a nejeden dětský životní příběh nabral správný směr. Než se na podzim objeví kampaň Bertík pomáhá 2019 v prodejnách Albert a vy budete moci ovlivnit další životní příběhy sociálně ohrožených dětí, přineseme vám postupně příběhy dětí, které jsme společně s vámi právě díky Bertíkům  podpořili. Příběhů jsou stovky. My jsme jich pro vás napříč Českou Republikou vybrali deset, jsou z různých koutů České republiky a odkrývají různé formy naší pomoci.
Příběhy dětí --

Konec prázdnin ve znamení splněných přání
Jak lépe zakončit prázdniny než si splnit dlouhodobé přání? To se poštěstilo Mariánovi z Dětského domova v Semilech, a také pětičlenné skupince chlapců z Dětského domova Duchcov, kteří měli možnost zažít poslední den prázdnin plný adrenalinu pod dohledem zkušeného profesionála Tomáše Zonygy v parkourové hale na Jarově.

Řidičák mi otevře další možnosti, věří David z dětského domova
Čerstvě plnoletý David vyrůstá v Dětském domově v Solenicích a už nyní se staví na vlastní nohy. Na střední hotelové škole v Příbrami studuje třetí ročník oboru kuchař-číšník. Úspěšně absolvoval barmanský a baristický kurz a při škole si přivydělává na brigádách. Rád sportuje, věnuje se hasičskému sportu a v budoucnu by chtěl studovat vojenskou školu.

Psát o zákulisí fotbalu je práce snů, odhaluje profesní přání František
František z olomouckého dětského domova má dobře našlápnuto stát se novinářem. Díky svému úsilí a podpoře dětského domova i Nadačního fondu Albert úspěšně absolvoval prestižní osmileté gymnázium Open Gate a dnes už se může pyšnit magisterským titulem z žurnalistiky. Šestadvacetiletý vysokoškolák se k životu staví čelem a nebojí se jít svému snu naproti.

Nerad se nudím, sport je pro mě všechno
Lukášovi je teprve sedm let a vyrůstá v Dětském domově ve Valašském Meziříčí. V září nastoupí do první třídy, ale už teď je velmi pravděpodobné, že jeho nejoblíbenějším předmětem bude tělesná výchova. Lukášovým největším koníčkem je totiž sport všeho druhu. Nejvíce ale propadl hokeji, kterému se může věnovat i díky podpoře Nadačního fondu Albert.

Brána do jiného světa, to je pro mě tanec, přiznává Jarek
Jednadvacetiletý Jarek bydlí v dětském domově ve Vizovicích již desátým rokem a ze všeho nejvíc miluje tanec. Zdá se, že motto „Přes obtíže ke hvězdám“ si vzal skutečně k srdci, protože se své vášni i díky Nadačnímu fondu Albert intenzivně věnuje a coby tanečník a choreograf již oslavil nejeden úspěch.