Bertíkova štafeta

Díky Bertíkům se na mnohých dětských tvářích objevil úsměv a nejeden dětský životní příběh nabral správný směr. Než se na podzim objeví kampaň Bertík pomáhá 2021 v prodejnách Albert a vy budete moci ovlivnit další životní příběhy sociálně ohrožených dětí, přineseme vám postupně příběhy dětí, které jsme společně s vámi právě díky Bertíkům  podpořili. Příběhů jsou stovky. My jsme jich pro vás napříč Českou Republikou vybrali 4, jsou z různých koutů České republiky a odkrývají různé formy naší pomoci.
Příběhy dětí --

Týnce a kamarádkám z dětského domova v Nového Strašecí se splnil taneční sen
Třináctiletá Kristýna, která vyrůstá v dětském domově v Novém Strašecí u Rakovníka v září nastoupila do 8. třídy základní školy. Už od mala miluje pohyb a mezi její nejoblíbenější aktivity patří tanec. Toužila si na jeden den vyzkoušet život profesionální tanečnice. Díky Nadačnímu fondu Albert a jejich programu Bertíci, který je zaměřený na podporu rozvoje a vzdělávání dětí a mládeže ze sociálně ohroženého prostředí, se jí to splnilo.

Bertíkova štafeta
Dětské sny můžou mít různou podobu. Maruška a Lucinka z dětského domova v Litovli si přály strávit den v blízkosti svých oblíbených zvířat. Nadační fond Albert jim to prostřednictvím Bertíkovy štafety splnil.

Nadační fond Albert podpořil netradiční koníček Davida z dětského domova: Miniaturou české vlajky se zapsal do knihy rekordů !
Nadační fond Albert pokračuje i letos v řadě aktivit na podporu dětí ze sociálně složitého prostředí. Díky oblíbeným Bertíkům pomáhá plnit sny a vytvářet nové příležitosti. Cílem fondu je nejen rozdávat radost, ale hlavně podporovat děti a mládež na jejich cestě do dospělého života. Přání patnáctiletého Davida se neslo v duchu rekordů a kuriozit a nemohlo se tak odehrát nikde jinde než ve známém pelhřimovském muzeu.

Další splněné přání Bertíkovy štafety
Proč jsme tentokrát s Bertíkovou štafetou zavítali do profesionálního barber shopu? Patnáctiletý Péťa by se rád stal kadeřníkem a toužil si vyzkoušet, co tato práce obnáší. My jsme mu to díky Nadačnímu fondu Albert splnili.

Konec prázdnin ve znamení splněných přání
Jak lépe zakončit prázdniny než si splnit dlouhodobé přání? To se poštěstilo Mariánovi z Dětského domova v Semilech, a také pětičlenné skupince chlapců z Dětského domova Duchcov, kteří měli možnost zažít poslední den prázdnin plný adrenalinu pod dohledem zkušeného profesionála Tomáše Zonygy v parkourové hale na Jarově.