Aktuality

VÁNOČNÍ OBCHŮDKY S ALBERTEM STARTUJÍ JIŽ 19. LISTOPADU 2019 VE VYBRANÝCH PRODEJNÁCH ALBERT

                               

Projekt Nadačního fondu Albert má za cíl připravit děti ze sociálně znevýhodněného prostředí na vstup do reálného života a představit jim základy podnikání. V průběhu Adventu budou v téměř 60 obchodech Albert prodávat vlastnoručně vyrobené vánoční dárky a dekorace. Obchůdky s Albertem budou probíhat ve vybraných krajích a zapojí se do nich 57 dětských domovů a neziskových organizací. Zákazníci tak mají možnost podpořit dobrou věc a zároveň si domů odnést krásné dárky a dekorace nejen pro sebe, ale i pro své nejbližší.


Obchůdky s Albertem budou po celé České republice postupně probíhat od úterý 19. listopadu 2019 až do soboty 21.prosince 2019. Projekt Nadačního fondu Albert nemá pouze dobročinný rozměr – děti ze sociálně znevýhodněného prostředí se díky Obchůdkům učí zábavnou formou dovednostem ze světa obchodu a podnikání. Během příprav, které dětem zabraly i několik měsíců, navíc dostaly tipy a zajímavé informace, jak uspět.

V rámci příprav se děti dozvěděly užitečné podrobnosti o týmové spolupráci, chování k zákazníkům a marketingu, které mají možnost následně uplatnit v praxi při prodeji svých výrobků. Všech 57 zúčastněných dětských domovů a neziskových organizací získalo finanční příspěvek od Nadačního fondu Albert na zakoupení surovin a materiálu pro výrobu velikonočních produktů. Všechny výrobky budou nyní děti prodávat ve speciálních obchůdcích v téměř 60 prodejnách Albert. Výtěžek, který utrží, poputuje ke konkrétnímu dítěti, které výrobek vytvořilo, ale také na společné akce dětí.

Seznam prodejen, na kterých můžete Obchůdky navštívit v průběhu 4 týdnů, kdy akce potrvá, naleznete níže.

Další články v této sekci --

LETOŠNÍ GRANTOVÁ VÝZVA PRO OBCHŮDKY S ALBERTEM JE VYHLÁŠENA!
Grantová výzva k projektu "Adventní Obchůdky s Albertem 2020" je otevřená. Žadatelé se mohou přihlašovat až do 31.8.2020.

Dětské domovy získaly díky adventním Obchůdkům s Albertem rekordních téměř 600 tisíc korun
Celkem 57 dětských domovů a neziskových organizací z celého Česka se během adventu zapojilo do charitativních Obchůdků s Albertem. Za vlastnoručně vyrobené dárky a vánoční dekorace letos utržily celkem přes 590 tisíc korun. Cílem projektu Nadačního fondu Albert je představit dětem zábavnou formou základy podnikání a připravit je na budoucí vstup do dospělého života.

Odstartovalo školení finanční gramotnosti pro děti z dětských domovů
Před několika dny proběhlo první školení pro děti z dětských domovů, které se účastní projektu Obchůdky s Albertem. Lektorky Zdravé 5 proškolily děti v základech obchodování a finanční gramotnosti.

Děti z dětských domovů utržily v Obchůdcích rekordních 490 tisíc korun!!
Do letošního ročníku projektu Nadačního fondu Albert, který učí děti hospodařit, se po celém Česku zapojilo celkem 54 neziskových organizací a dětských domovů. Stánky s malými prodavači mohli zákazníci potkat v obchodech Albert během celého adventu. Děti celkově utržily za vlastnoruční výrobky téměř půl milionu korun.

Poslední týden Obchůdků před námi!
Máte poslední možnost tento týden podpořit děti z dětských domovů koupí jejich výrobků. Podívejte se, zda Obchůdky zavítají i do Vašeho města! Tento projekt končí 17. prosince 2017.