Obchůdky s Albertem

Grantové řízení o nadační příspěvky v rámci projektu Obchůdky s Albertem

Adventní  Obchůdky s Albertem - 2022

 

 1. O projektu:
   

Obchůdky s Albertem vycházejí z dlouholeté tradice a zkušenosti Nadačního fondu Albert (NFA) s projekty tohoto typu. Rozvíjí tak minulé projekty jako Jarmarky s Albertem, (realizovaný společně s organizací Spolu dětem, o.p.s.), a Bazárky s Albertem, které rovněž byly  zaměřeny  na získání obchodních a  prodejních dovedností dětí z dětských domovů.

 

 1. Cíl projektu:
   

Umožnit dětem a mládeži ze sociálně ohroženého prostředí hlubší porozumění procesu cesty konkrétního výrobku, od jeho výroby až po jeho prodej. Projekt dětem přiblíží, co všechno musí výrobce a prodejce vzít v potaz, pokud chce být úspěšným obchodníkem. V neposlední řadě projekt praktickou formou prohlubuje znalosti finanční gramotností dětí.

 

 1. Zapojení do projektu a jeho princip:
   

Organizace společně s dětmi, které budou výrobky vyrábět a následně prodávat, vyplní grantovou žádost, která má být pro ně jakýmsi „obchodním plánem“, který by měli pak v průběhu realizace projektu dodržet.

Apelujeme na vedení organizací, aby plán připravovali s klienty. Cílem projektu je rozvíjet jejich finanční gramotnost jako i obchodní dovednosti, kterým se již u sestavování obchodního plánu učí.

 

 1. Cílové skupiny projektu:
   

 1. Děti a mládež v zařízeních ústavní a ochranné výchovy

 2. Děti a mládež s rizikovým chováním, resp. děti a mládež, které žijí ve složitých sociálních  a ekonomických podmínkách

 

 1. Kdo může žádat o příspěvek?
   

    Do grantového řízení se mohou přihlásit následující organizace:

 •    neziskové, veřejně prospěšné organizace

 •    rozpočtové nebo příspěvkové organizace, jejichž záměry jsou v souladu s cílem a posláním Nadačního fondu Albert.

 

Všechny přihlášené organizace musí mít sídlo na území ČR.

 

 1. Jaká je výše poskytnutých nadačních příspěvků v rámci v projektu?

Výše příspěvku bude odpovídat přiměřeným plánovaným materiálním nákladům na výrobu produktů k prodeji, které žadatel v žádosti zdůvodní. Maximální výše příspěvku však činí 3500 Kč. Výše příspěvku bude přidělena s ohledem na kvalitu žádosti.

 

NFA v rámci projektu zajišťuje:

- příspěvek na materiál

- prodejní místo na prodejně Albert

- prodejní stánek

- propagační materiály

- PR podporu

 

 1. Jak podat žádost o grant v rámci programu Adventní Obchůdky s Albertem 2022?
   

Registrace žadatele:

Nejdříve se zaregistrujte. Vpravo nahoře na www.nadacnifondalbert.cz najdete tlačítka Přihlášení/Registrace. Klikněte nejdříve na Registraci, která Vás přesměruje na NOVÝ REGISTRAČNÍ SYSTÉM. Tento nový registrační systém naleznete i na samostatné webové stránce http://2020.nadacnifondalbert.cz/.

Pokud jste se již do nového systému registrovali, tak se stačí pouze přihlásit.

REGISTROVAT SE MUSÍ ZNOVU VŠECHNY ORGANIZACE, I KDYŽ V MINULOSTI ŽÁDALI GRANT u Nadačního fondu Albert. Od 9.6. 2020 jsme spustili nový registrační systém, který vyžaduje novou registraci. Děkujeme za pochopení.

Po kliknutí na Registrujte se, se Vám zobrazí registrační formulář, který vyplníte a odešlete tlačítkem Odeslat registraci. Po odeslání Vám na e-mail statutárního orgánu a vyplněné zodpovědné osoby přijde e-mail s přihlašovacími údaji. Přihlašovací jméno je Vaše IČ, heslo je automaticky vygenerováno. Následně se s danými údaji můžete přihlásit a vložit nový projekt.

 

Ujistěte se, že projekt vkládáte do správného Grantového programu, tj. Adventní Obchůdky s Albertem 2022.

 

Formulář žádosti se vyplňuje online kliknutím na tlačítko „Vyplnit formulář“, můžete jej průběžně editovat a ukládat. Jakmile jej jednou odešlete, možnost editace se pro vás uzamyká!

 

Prosím, vyberte si jednu prodejnu, ve které byste chtěli svůj Obchůdek v průběhu Adventu  2022 realizovat.

 

Žádost ani její přílohy již nezasíláte poštou!

 

Termín podání žádosti od 27.6.2022

 

 1. S kým mohu konzultovat případné dotazy?
   

V případě jakýchkoliv dotazů, prosím, kontaktujte:

 

Linda Srnková
linda.srnkova@albert.cz
720 93 61 46