Bertíci znovu pomůžou znevýhodněným dětem. Rozdělí čtyři miliony korun mezi 100 projektů

20. 06. 2024

Nadační fond Albert vyhlásil již pětadvacátou výzvu programu Bertík pomáhá. Využít ji mohou dětské domovy a další organizace, které se starají o děti a mládež se složitým sociálním či ekonomickým zázemím. Zákazníci obchodů Albert na podzim rozhodnou o stovce nejlepších regionálních projektů, které si rozdělí částku 4 000 000 korun. Příjem grantových žádostí probíhá do 14. července.

Program Bertík pomáhá má za cíl zlepšit životní příležitosti dětí a mladých lidí, kterým osud nedopřál snadný start do života. Sběr žádostí je otevřený do poloviny července s tím, že správní rada Nadačního fondu Albert následně vybere stovku projektů, které postoupí do veřejného hlasování. V hypermarketech a vybraných supermarketech Albert pak zákazníci rozhodnou pomocí žetonů Bertíků, které získají za nákup, o projektech ze svého okolí. Hlasování zároveň poběží také online.

Vzdělávání i mentální zdraví dětí

Organizace mohou hlásit projekty zaměřené na vzdělávání a přípravu na profesní život či podporu zájmových aktivit dětí. A to včetně příspěvku na pořízení učebních pomůcek, sportovního vybavení, hudebních nástrojů nebo dalších potřeb určených pro rozvoj dětí. V posledních letech navíc stoupá i podíl žádostí o podporu psychoterapeutické péče.

„Pro děti a mladé ze složitého sociálního či ekonomického zázemí je mnohem těžší získat některé dovednosti a zkušenosti, které jsou pro dospělý život důležité. Na různé rozvojové aktivity, jako jsou kroužky, školy v přírodě, výlety či řidičáky se organizacím těžko shánějí finance. Proto se zaměřujeme právě na tyto potřeby dětí a mladých, kteří díky Bertíkovi mohou také například získat místo ve startovacím bytě,“ vysvětluje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

 

Více informací o programu Bertík pomáhá naleznete na: Informace pro žadatele Bertík pomáhá 2025 | Nadační fond Albert (nadacnifondalbert.cz)

 

Bertíci znovu pomůžou znevýhodněným dětem. Rozdělí čtyři miliony korun mezi 100 projektů