Nadační fond albert

Nadační fond Albert byl založen 9. října 2009 a svým posláním „Zdravý život pro společnost a pomoc těm, kteří to potřebují“ sjednotil charitativní aktivity společnosti Albert Česká Republika, s.r.o.. Již od roku 1999 tato maloobchodní společnost realizovala na svých prodejnách Albert sbírkovou akci „S Bertíkem za dětským úsměvem“ a v roce 2005 vznikl vzdělávací program pro děti o správném stravování s názvem „Zdravá 5“.

Nadační fond Albert je financován především mateřskou společností Albert Česká Republika, s.r.o.. Získané finanční prostředky rozděluje v rámci svých grantových výzev a zároveň realizuje své vlastní charitativní projekty jako jsou Obchůdky s Albertem, Běh pro Nadační fond Albert, Do Alberta na praxi, Materiální a potravinová pomoc a Zdravá 5.

Správní a dozorčí radu nadačního fondu tvoří zaměstnanci společnosti Albert, odborníci z oblasti komunikace, financí, práva a CSR. Dále pak externí spolupracovníci zabývající se problematikou sociálně ohrožených dětí a zdravého životního stylu.

Chod fondu zajištuje výkonný orgán, skládající se z odborníků na sociální problematiku a oblast zdravého životního stylu.

Alena Paldusová
Alena Paldusová Projektová manažerka alena.paldusova@albert.cz
+420 720 936 177
Kristýna Bernatová
Kristýna Bernatová Koordinátorka projektů kristyna.bernatova@albert.cz
+420 720 936 133
Petra Režná
Ing. Petra Režná, Ph.D. Supervize, projektová podpora petra.rezna@albert.cz
+420 720 936 144
Linda Srnková
Linda Srnková Administrativní podpora a spolupráce v rámci sociálních projektů linda.srnkova@albert.cz
+420 720 936 146

Nadační fond Albert je členem Asociace firemních dárců, která je součástí Fóra dárců.