Grantový program

Obchůdky s Albertem

Obchůdky s Albertem realizuje Nadační fond Albert již od roku 2012. Cílem tohoto charitativního projektu je nejen zvýšení finanční gramotnosti dětí ze sociálně ohroženého prostředí, ale i porozumění obchodnímu procesu a posílení jejich samostatnosti. Děti mají možnost si vlastním úsilím vydělat peníze prodejem vlastnoručně vytvořených výrobků, na jejichž výrobní materiál může organizace, která se do projektu zapojí, získat od fondu Albert nadační příspěvek. Registrace žadatelů probíhá on-line.

Informace pro žadatele Chci se zapojit Školení

Obchůdky s Albertem probíhají dvakrát ročně, o Vánocích a před Velikonocemi. Do projektu jsou opět zapojené prodejny Albert, na kterých Obchůdky s Albertem probíhají. 

Zákazníci Alberta pak mají možnost svým nákupem vánočních nebo velikonočních dekorací podpořit děti z dětských domovů i sociálně slabých rodin. Do projektu jsou dále zapojená i distribuční centra a centrála společnosti Albert. 

Součástí projektu je možnost školení obchodních a finančních dovedností dětí, které zajištují lektorky Nadačního fondu Albert.

Aktuálně probíhají Velikonoční obchůdky s Albertem. 

Seznam prodejen, kde můžete děti podpořit nákupem jejich výrobků naleznete zde: Velikonoční obchůdky s Albertem 2024 - Prodejny Albert, kde můžete podpořit sociálně znevýhodněné děti koupí jejich výrobků | Nadační fond Albert (nadacnifondalbert.cz)

Navštívit můžete také eshop s velikonočními výrobky sociálně znevýhodněných dětí.: Velikonoční obchůdky | Obchůdky s Albertem (nadacnifondalbert.cz)