Letní sportovní výzva

VYHRAJTE SPORTOVÁNÍM S DĚTMI FINANČNÍ ODMĚNU

Přidejte se se svou organizací k letní sportovní výzvě Nadačního fondu Albert. Motivujte děti ke sportu, hýbejte se a vyhrajte finanční odměny! Startujeme 18.6.2024!

Výzva spočívá ve sbírání kilometrů pohybem pomocí jakékoli mobilní aplikace a potrvá od 18.6.2024   do 18.8. 2024. V tomto období můžete zaznamenávat své sportovní aktivity a soutěžit o finance, které pro vás na oplátku vysportují zaměstnanci společnosti Albert během jejich charitativních běhů.

Kilometry můžete sbírat za tyto sporty: běh, chůze/turistika, kolo nebo kolečkové brusle.

V kategorii Největší sportovec můžete nově nominovat i jedno konkrétní dítě z vaší organizace, které se zapojilo do výzvy a prokázalo výjimečné sportovní odhodlání a týmového ducha.

CHCEME SPORTOVAT A SOUTĚŽIT O FINANCE

 

PODMÍNKY SOUTĚŽE

 • Kromě počtu kilometrů z proběhlé aktivity doložte alespoň 1 fotku z aktivity (např. foto ze společného výletu). Počet kilometrů je nutno doložit přiloženým screenshotem z aplikace.
 • Vyplňte dotazník, kde specifikujete:
  • Proč se zapojujete do sportování (informace o tom, co vás motivuje, jak jste zvyklí sportovat atd.)
  • Na co byste v případě výhry využili získané finance - např. sportovní aktivity s dětmi, sportovní vybavení, kroužky pro jednotlivce
 • Do sportování by se měly zapojit především děti (zaznamenáváte aktivity ze společných výletů a sportovních aktivit)
 • Sportovní aktivitou je míněn např. společný výběh, turistický výlet apod. Jedná se o společnou cílenou aktivitu s dětmi, nikoli o celodenní záznam kroků z běžného dne apod.
 • Výzva je určena pouze pro dětské domovy a organizace pracující s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí.
   

JAK SE POČÍTAJÍ KILOMETRY?

V rámci jedné aktivity se počítají kilometry za společnou aktivitu celé skupiny. TO ZNAMENÁ, ŽE POKUD SE NAPŘÍKLAD 20 DĚTÍ Z VAŠÍ ORGANIZACE VYDÁ NA SPOLEČNÝ VÝLET V DÉLCE 5 KM, ZAPOČÍTÁ SE TĚCHTO 5 KM, NIKOLI SOUČET 100 KM (20 LIDÍ X 5 KM). TÍMTO ZPŮSOBEM ZAJIŠŤUJEME FÉROVÉ HODNOCENÍ VŠECH ZÚČASTNĚNÝCH ORGANIZACÍ.

 

NEJVĚTŠÍ SPORTOVEC

V letošním roce můžete nominovat konkrétní dítě, které se zapojilo do letní sportovní výzvy a které prokázalo výjimečné sportovní odhodlání a týmového ducha. Cílem této nominace je ocenit děti, které v průběhu výzvy nadšeně sportovaly, překonávaly své hranice a inspirovaly k pohybu ostatní.

Největšího sportovce odměníme sportovním zážitkem nebo sportovním vybavením dle vlastní volby v hodnotě 2000 Kč.

Nominovat lze pouze 1 sportovce za organizaci.

 

JAK SE ZAPOJIT DO SOUTĚŽE

 1. Registrujte organizaci a tým na: https://behy.nadacnifondalbert.cz
 • Během registrace je nutné vybrat i velikost organizace (soutěžit budete v kategoriích dle velikosti organizace).
 • Každá organizace má možnost zapojit více týmů (např. rodinky v dětských domovech, kluby nebo nízkoprahová zařízení v neziskových organizacích apod). Každý tým z organizace se registruje zvlášť a každý tým tedy bude mít své vlastní unikátní přihlašovací údaje. Každý tým je nutné registrovat s unikátní e-mailovou adresou.
 • Při registraci vyplňte uvedená pole a následně potvrďte registraci v emailu.
 • Po potvrzení registrace v e-mailu se můžete přihlásit pod vaším e-mailem a zvoleným heslem.
 1. Přihlaste se pod svými přihlašovacími údaji
 2. Nyní již můžete zadávat aktivity, které dokládáte screenshotem z jakékoli sportovní aplikace. Ke každé aktivitě můžete přidat i fotku z aktivity. Pro zařazení do soutěže je podmínkou dodat alespoň 1 kvalitní fotku z aktivity za celou dobu trvání výzvy.
 3. Vyplňte dotazník, proč se zapojujete do sportování a na co byste v případě výhry využili finance.
 4. V závěru výzvy můžete nominovat i nejlepšího sportovce z vaší organizace, který se zapojil do výzvy, motivoval ostatní k pohybu a zaslouží si ocenění za celou sportovní výzvu.
 5. Jak si váš tým stojí v porovnání s ostatními organizacemi nebo týmy z vašeho zařízení pak můžete sledovat ve svém profilu v celkovém žebříčku.

 

NEJAKTIVNĚJŠÍ ORGANIZACE ODMĚNÍME FINANČNÍ ODMĚNOU NA ZÁŽITKY, SPORTOVNÍ VYBAVENÍ ČI PODPORU ZÁJMOVÝCH AKTIVIT V HODNOTĚ AŽ 25 - 45 TISÍC KORUN.

O celkové částce rozhodnou charitativní zaměstnanecké běhy, které se uskuteční na konci srpna a září. V loňském roce jsme vítězům rozdělili více než 200 000 Kč.

Sportovat s Nadačním fondem Albert a zapojit se do prázdninové sportovní výzvy můžete od 18.6.2023 až do 18.8.2024.

 

V případě dotazů kontaktujte Kristýnu Bernatovou: kristyna.bernatova@albert.cz, +420 720 936 133