Adventní obchůdky z pohledu Dětského domova Nový Jičín

08. 12. 2023

,,Díky Nadačnímu fondu Albert jsme měli možnost zapojit naše děti do Adventních obchůdků. Projektu se zúčastnilo celkem devět dětí a od září do konce listopadu téměř každý den vyráběly vánoční výrobky z keramiky a macramé. Děti věděly, že za svou píli budou odměněny, pracovaly zodpovědně a snažily se, aby jejich výrobky byly co nejkrásnější. Na tento víkend 2.12. 2023 a 3.12.2023 jsme si naplánovali prodej v prodejně Albert v Novém Jičíně, ul. Přemyslovců 2252/1. Jejich píle se vyplatila a téměř všechny výrobky jsme prodali. Výtěžek z prodeje ve výši 29 552,-Kč,- jsme nečekali a všechny nás mile překvapil. Finanční částka byla rozdělena mezi zapojené děti rovným dílem. Rádi bychom poděkovali Nadačnímu fondu Albert za poskytnutý grant ve výši 4000,-Kč a dárkový poukaz ve výši 1500,-Kč do prodejny Albert. Děkujeme i manažerce prodejny Albert za poskytnutí zázemí, poděkování patří i všem prodavačkám a zaměstnancům prodejny za jejich vstřícnost, ochotu a trpělivost. Na vlastní kůži jsme se přesvědčili, jak náročná je jejich práce a přesto nás obdařovaly nekonečnými úsměvy. Poděkování patří všem lidem, kteří zakoupením výrobků podpořili naše děti. Je velmi hezké sledovat, že i v této nelehké době je většina lidí schopna se vcítit do osudů dětí, které vyrůstají v dětském domově a jsou ochotni těmto dětem pomáhat a vykouzlit úsměvy na jejich tvářích. Největší poděkování však patří našim dětem. Byla to pro ně nová zkušenost, kdy si uvědomili, že práce, úsměv na tváři a slušné chování se vyplácí. Užili jsme si krásný víkend, děti jsou nadšené a těší se na Vánoce.´´

 

ADVENTNÍ OBCHŮDKY S ALBERTEM | Dětský domov a Školní jídelna Nový Jičín (ddnj.cz)

Adventní obchůdky z pohledu Dětského domova Nový Jičín